вівторок, 28 квітня 2020 р.

Поради батькам.

Шановні батьки, 
давайте сьогодні поговоримо на актуальну тему для майбутніх школярів.

Зараз дуже складно прищепити любов до книг 

і читання, бо діти постійно живуть в оточенні
 гаджетів. Що ж нам дорослим робити?

Відповідь проста: необхідно читати своїй
дитині! 
І щоб читання книги з дитиною було
 максимально ефективним, пропонуємо
кілька порад для вас. 
1. У васвдома повинні бути книги.
Книжки повинні бути різними і бути доступними для дитини. Якщо дитина зараз не хоче читати, то прийде час і йому це захочеться зробить.
2. Показуйте особистий приклад
Ви- батьки є прикладом для своєї дитини. Якщо дитина буде бачити в ваших руках паперову книгу, а не телефон чи будь-який інший гаджет, будьте впевнені – дитя запитає, що ви читаєте і про що ця книга.
3. Читайте дитині вголос перед сном
Гарною традицією може стати вечірнє спільне читання вголос.  Продовжуйте читати вголос, навіть коли дитина вже читає самостійно. 
4. Обговорюйте прочитане
Діліться своєю думкою про вчинки героїв книги, придумайте свою кінцівку, поставте дитині питання, поговоріть про важливі теми, порушені у творі.
5. З’ясуйте інтереси дитини
Якщо дитині подобаються детективи, купуйте детективи; якщо пригоди – дайте на вибір кілька; гумористичні оповідання – будь ласка; комікси? – в них теж є текст.
6. Встановіть щоденну норму
 Визначте кількість сторінок, яку дитина повинна читати щодня, і внесіть читання в розпорядок дня нарівні з чищенням зубів. Поступово звичка сформується і це вже буде для дитини приємною необхідністю.
7.Відвідуйте книгарні
Дайте можливість дитині зробити покупку самостійно, нехай це буде її вибір.
8. Купуйте якісні, гарно оформлені видання
Приваблива обкладинка, шорсткий щільний папір, легкий для читання шрифт, високохудожні або смішні ілюстрації не залишать байдужим читача будь-якого віку. Таку книгу хочеться взяти в руки і дізнатися, що криється в її глибині.  
9. Створіть атмосферу
Нехай читання асоціюється у дитини зі світлом лампит і затишною місцинкою в кімнаті.
10.Обзаведіться аксесуарами
Красива закладинка або ліхтарик для читання цілком можуть зіграти вирішальну роль у формуванні корисної звички.
11. Слухайте аудіокниги
Аудіокнига – прекрасна можливість займатися кількома справами одночасно. Нехай дитина в цей час грає або займається творчістю.
12. Розповідайте
Розповідайте своїм дітям про книги, згадуйте, що ви читали в дитинстві, які книги подобаються дітям у всьому світі, згадуйте смішні історії, пов’язані з книгами.
Отож, читайте своїм дітям частіше та допомагайте їм рухатися у правильному напрямку.
 Ми пропонуємо Вам ознайомитись з орієнтовним переліком художніх творів, які діти повинні були опрацювати  у старшій групі дитсадочка.

Казки: "Зимівля звірів", "Кирило Кожум'яка", "Лисичка- сестричка і Вовк- панібрат", "Цап та баран", "Кривенька качечка", "Дванадцять місяців", "Троє поросят", "Котигорошко", "Сірко", "Іван- побиван", "Мудра дівчина".

 

           

Легенди: "Древній Київ", "Місто Лева", "Калина", "Плакуча верба", "Про вишивки".


Читайте зі своїми дітлахами ці твори, розвивайте їх уяву, пам'ять, вміння переказувати текст та висловлювати свою думку, робити висновки. Лише після цього, пропонуйте їм переглянути екранізацію цього твору, щоб дитина краще його запам'ятала. Успіху Вам!

Немає коментарів:

Дописати коментар