субота, 28 березня 2020 р.

Поради психологів






1.Читайте вголос коженого дня, потроху, але читайте! Тоді у вас будуть загальні переживання, буде про що поговорити і ви не втратите контакт зі своєю дитиною.


2. Грайте в сюжетно-рольові ігри: «Лікарня». «Цирк»,  «Магазин», « Пошта», «Зоопарк». Робіть гімнастику під музику і просто танцюйте, співайте пісні. Можна подорожувати на уявному потягу, літаку чи пароплаві, вивчаючи різні країни та міста. Гра  «Хованки»  покаже вам найпотаємніші місця у вашій квартирі чи будинку.

3. Розвивайте уяву дітей, дайте їм можливість пофантазувати. Наприклад, пластикову тарілку передавайте по черзі один одному. Кожному гравцю потрібно обіграти її (придумати незвичний спосіб використання її), не користуючись словами. А інші повинні вгадати, що ви придумали. Один одягнув тарілку на голову - капелюх. Інший крутить перед собою - кермо.


4. Вгадуйте предмети на дотик. Беріть  капелюх (мішечок, пакет), насипайте туди дрібні іграшки, а дитині зав'язуєте очі. Гравець торкається предметів рукою і намагається їх вгадати.

5. Можна  по черзі зображувати кого-небудь, або що-небудьварину, рослину, предмет, людину будь-якої  професії). А інші повинні вгадати кого ви загадали.


 
6.Навчить дитину грати у гру «Стежка». Це коли дитина буде вести вас по уявній стежині, описуючи перешкоди, що очікують вас попереду. А ви повинні подолати ці перешкоди і не помилитись: перестрибнути уявну канаву, перейти по камінцях уявний струмок і т.д. Потім гравці міняються ролями.

7. Ще одна цікава гра «Знайди прищіпку». Дуже смішна гра! Один чіпляє на себе  прищіпки для випраної білизни, а інший, з зав'язаними очима, на дотик, повинен відшукати їх.

8. А це завдання на орієнтування у просторі своєї домівки  «Вгадай, де знаходишся. Дитині зав'язують очі і починають водити по всій квартирі, потім зупиняються, і дитина повинна вгадати, де знаходиться, назвати приміщення.

9. Можна створювати кумедні малюнки, домальовуючи по одному елементу за один раз. Перший гравець малює те, що хоче, другий - домальовує до неї що-небудь своє і так далі. Поки не вийде смішний малюнок.

10. Гра «Повтори». Один гравець плескає в долоні,  або «вмивається», скаче на одній ніжці, а інший - повинен повторювати ці рухи.
                

11. Бажаеш  дізнатися хто літає? Тоді для тебе наступна розвага. Називаєш будь-які предмети або тварин і якщо названий предмет може літати, дітям треба помахати руками - «полетіти».

12. Завдання «Що змінилося?» сприяє розвитку уваги та памяті. Дитина уважно оглядає кімнату, потім виходить, а дорослий щось переставляє, прибирає. Повернувшись у кімнату, дитина повинна визначити що змінилось. Потім гравці міняються ролями.


13. Ліпіть з борошна, замішуючи його на воді з додаванням солі (1:1). Готовий виріб запікайте в духовці. Потім можна його розфарбувати аквареллю або гуашшю. Вийде дуже красиво.

14. Дивіться разом хороші дитячі фільми, мультики, повчальне відео, слухайте аудіоказки.





Немає коментарів:

Дописати коментар