ЛІСОВА ГОСТИНА
(заняття для дітей ІІ-ї молодшої групи)
Програмовий зміст: уточнити та поглиблювати знання дітей про тварин (зайчик, білочка,
ведмедик)), їхні особливості та поведінку; закріплювати вміння дітей
розрізняти і співвідносити основні поняття: «один», «багато», «великий»,
«маленький»; активізувати словник дітей іменниками, назвами тварин (зайчик,
білочка, ведмедик; розвивати
мовлення, мислення, дрібну моторику рук, окомір та творчу уяву, фантазію, спостережливість; виховувати
у дітей інтерес і турботливе ставлення до тварин, бажання піклуватися про них.
Хід заняття
Добрий день, ось і настав нивий день, давайте проведемо
його з користтю,для всіх нас. А щоб в усіх був гарний настрій, станемо в коло візьмемося
за ручки та відчуємо тепло дружніх долоньок, поглянемо один на одного і
посміхнемося.
— Ой,
подивіться, що я знайшла?. (Відповідь дітей).
— Так,
це сніжинка.
Давайте розглянемо її..
А які бувають сніжинки? (Біленькі, холодні, пухнасті)
— Так.
Пухнасті, біленькі, холодні, ніжні,легенькі.
Мені здається, що ця сніжинка якась чарівна.
Ось послухайте: ЛИСТ «Дорогі діти! В
лісі зараз вітряно та морозно. Запрошуємо вас до нас у гості. Лісові мешканці»
А дорогу, вам чарівна сніжинка вкаже.
Слідкуємо уважно за сніжинкою і вона нас приведе до
лісу.
ЗОРОВА гімнастка
«СНІЖИНКА»(відео)
—Хто нас зустрычає в лісі ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки:
Влітку ходить, бродить лісом,
Все лама важка нога.
Взимку він накрившись хмизом,
У барлозі спать ляга. (Ведмідь) Слайд
Кого сховала сніжинка? Давайте уважно подивимось.
Вірно діти, всі ці
тварини мешкають в лісі. Вони потребують нашої допомоги.
Допоможемо звірям та нагодуємо їх.
Тож давайте готувати гостинці і складати в кошик. На дошці є кошик і багато різних смачних гостинців. Вам потрібно вибрати корисну їжу для тварин.
Гостинці зібрали тепер вирушаємо в ліс.
Вихователь: Нарешті ми прийшли до
лісу.
— Погляньте, які дерева ростуть в лісі? (ялинки)
— Скільки ялинок ви бачите? (Багато)
А тепер спробуємо порівняти ялинки за розміром.
Як можемо порівняти ялинки?
Потрібно накласти одну ялинку на іншу.
Ой Погляньте, сліди під ялинкою?
А щоб дізнатися чиї це сліди треба відповісти на
питання:
_ Ця тварина ховається під ялинкою
_ Ця тварина шукає траву.
_ Ця тварина любить моркву.
Так, це ж зайчик. Молодці, відгадали.
Зайчик дуже полохливий тож залишимо йому гостинці і підемо далі. Тепер Зайчик не буде голодний і зможе
почастувати своїх друзів.
Дивіться діти, хто це сидить на сосні?
Так, Білочка. І чомусь сумна та ще й плаче.
Вона будиночок загубила.Спробуємо їй допомогти відшукати хатинку і для цього розкажимо віршик.
Білочка Мнемосхема
– Де ти білочко живеш?
Що ти білочко гризеш?
– У зеленому ліску
У дуплі, у сосняку,
Я гризу горішки І гриби і
шишки.
Залишимо білочці горішки та шишки,
хай віднесе у своє дупло.
Ми рушаємо далі.
Вихователь: Діти, скажіть , чому реве ведмідь, як ви гадаєте?
На дворі зима, холодно , морозно,вітряно, ведмедю пора відпочивати. Але погляньте він не підготував собі барліг. Йому холодно.
З чого ведмідь будує барліг? Давайте
йому допоможемо і підготуємо тепленький барліг з гілочок та лисття.
ой яку гарну ковдру змайстрували ведмедю буде тепло та
затишно.І ніхто його не турбував до самої весни.
Ось і скінчилася наша подорож.
— Кого
ми зустрічали в лісі?
— Як
ми їм допомагали?
Немає коментарів:
Дописати коментар